تبلیغات
مشاوران هیروو - ترس از بی خوابی در کودکان

ترس از بی خوابی در کودکان

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1396-06:36 ب.ظ

راه حل ترس در کودکان :

ترس در کودکان چیست ؟

ترس در کودکان را چگونه می توان حل کرد ؟

با ترس در کودکم چگونه برخورد کنم ؟

معمولا ترس در انسانها از بدو تولد است . ترس از ارتفاع یاترس از صداهای بلند که با افزایش سن از بین می رود . گاهی ترس هایی مانند : ترس ازحیوانات ، ترس از تاریکی ، ترس از غریبه ها ، ترس از آمپول و ... اکتسابیهستند .

کودکان 3-2 ساله معمولا ترس ها را از والدین خود تقلید میکنند .

ترس در کودکان را چگونه حل کنیم ؟

وظیفه پدر و مادر است که به او یاد دهد در مقابل ترس هامقاوم باشد و مطمئن باشد که پدر و مادرش او را حمایت می کنند .

والدین باید در مورد ترس های کودک با همدلی با او صحبت کنندو آنها را ریشه یابی کنند و هیچگاه نباید احساسات کودک را مورد تمسخر قراردهند .

در نظر داشته باشید که در شرایطی که کودک تمایل به صحبتنداشت او مجبور به صحبت نکنید و در صورتی که بر ترس خود غلبه کرد او را تشویق کنید. معمولا کودکان زیر 6سال هرچیزی می بینند باور می کنند بنابراین مراقب صحبتهایتانباشید .

انواع ترس :

ترس از تاریکی و بی خوابی کودک :

گاهی کودک از تاریکی می ترسند که در این مواقع برای او یکچراغ خواب روشن کنید تا با آرامش بخوابد تا در اینصورت استرس ، ترس و نخوابیدنکودک در شب حل شود . چراکه نخوابیدن کودک با ترس باعث دیدن کابوس یا شب ادرای میشود .

ترس از آمپول :

کودکان معمولا زمانی از دکتر یا آمپول می ترسند که چیزیدیده باشند یا شنیده باشند و همچنین ممکن است کسی او را ترسانده باشد که در اینشرایط لازم است با او صحبت کنیدو به او توضیحاتی دهید و سعی کنید ذهن کودک را باشمارش اعداد پرت کنید .

مشاوره تلفنی :

کودکان معمولا با چند ترس بدنیا می آیند و شما می توانیدبرای آگاهی بیشتر در این خصوص به مرکز مشاوران و روانشناس  مراجعه کنید یا از خدمات مرکز مشاوره تلفنی وآنلاین استفاده کنید .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات()