تبلیغات
مشاوران هیروو - مشاوره تلفنی در زمینه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

مشاوره تلفنی در زمینه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تاریخ:دوشنبه 17 مهر 1396-09:34 ق.ظ

تکمیل ظرفیت دانشگاهآزاد

بهترین فرصت برای داوطلبانی که شانس قبولی خود را به دلایل متفاوتی ازقبیل انتخاب رشته نادرست از دست داده اند، استفاده از فرصت طلایی تکمیل ظرفیت میباشد. تکمیل ظرفیت همانگونه که از اسمش پیداست ظرفیت باقیمانده خالی در کد رشتهمحلهای دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت می باشد که هر دانشگاه بعد از ثبت نام از پذیرفته شدگاننهایی کنکور سراسری مشخص می نماید که چه تعداد از کد رشته در هر محل خالی مانده ودانشجویان به هر دلیلی تمایل به ثبت نام در آن رشته نداشته اند و از انتخاب خودپشیمان بوده و در آن محل ثبت نام نکرده اند. در واقع تمام داوطلبانی که در کنکورسراسری مجاز به انتخاب رشته بوده اند می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.

آنچهباید درباره تکمیل ظرفیت بدانید:

کسانی که در انتخاب رشته اولیه شرکت ننمودهاند، حق شرکت در تکمیل ظرفیت را نیز ندارند.امکان شانس دوم تکمیل ظرفیت برای مهر ماهسال بعد نیز وجود دارد. زیرا که یک سری از دانشگاه ها برای ترم بهمن نمیرسند که اعلامتکمیل ظرفیت نمایند و تکمیل ظرفیت آنها برای ترم بهمن وجود ندارد در ترم بعدی تر یعنیبرای مهر اعلام تکمیل ظرفیت می کنند.در تکمیل ظرفیت اولیه پذیرفته شدگان در بهمن همانسال شروع به تحصیل می نمایند.  در تکمیل ظرفیتدومی قبول شدگان برای ترم مهر سال بعد به ادامه تحصیل می پردازند.

در اکثر موارد دانشجویانی که در انتخابرشته اولیه قبول شده و در تکمیل ظرفیت شرکت نموده اند و باز هم قبول شده اند، از شانسبرخورداری از خوابگاه مانند دانشجویان انتقالی محروم می شوند.تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسریشامل کلیه ی دانشگاه های روزانه، شبانه(نوبت دوم)، پیام نور، پردیس خودگردان(بین الملل)،غیر انتفاعی می شود.داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در هر پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی،علوم تجربی، علوم انسانی، زبان و هنر می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت نموده و برای باردوم انتخاب رشته نمایند.

نا گفته نماند که با قبولی در تکمیل ظرفیتشانس قبولی قبلی خود را از دست داده اید.

از آنجایی که تکمیل ظرفیت به دو صورت براساس شرکت در انتخاب رشته و یا تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. کهمعمولا دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی بر اساس سوابق تحصیلی تکمیل ظرفیت دارند.البته بعضی از رشته های بر اساس سوابق تحصیلی نیز در دانشگاه های روزانه به چشم میخورد. پس لازم است در زمان پر نمودن تکمیل ظرفیت دقت نمایید که مکانهایی که بر اساسسوابق تحصیلی تکمیل ظرفیت دارند، فقط لازم است که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و یا دیپلمنظام قدیم داشته باشید و نیازی به شرکت در انتخاب رشته اولی را ندارید. در تکمیل ظرفیتبر اساس سوابق تحصیلی شانس برتر مختص کسانی می شود که در بین شرکت کنندگان هر رشتهمحل معدل بالاتری داشته باشند.

برای شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاهروزانه توجه داشته باشید که فقط رشته هایی را انتخاب کنید که در صورت پذیرفته شدن تمایلبه ادامه تحصیل در آن کد رشته محل را داشته باشید و گرنه از شرکت در کنکور سراسری سالبعد محروم خواهید شد.

ظرفیت پذیرش دانشجودر تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد:

از آنجا که بعد از ثبت نام از پذیرفته شدگان کنکور دانشگاه آزاد،تعداد صندلی های خالی باقیمانده جهت داوطلبان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مشخص خواهدشد، لذا تعیین ظرفیت مشخص و تعداد معینی در زمان حال وجود ندارد اما به دلیل اینکه تقریبا اکثر داوطلبان کنکور سراسری برای دانشگاه آزاد نیز انتخاب رشته نمودهاند و بعد از اعلام نتایج مشخص شده که در هر دو دانشگاه یعنی هم آزاد و هم سراسریقبول شده اند، در نتیجه این افراد به صلاحدید و مشورت در دانشگاه سراسری ثبت نامنموده اند و این صندلی خود را در دانشگاه آزاد خالی گزاشته که با تکمیل ظرفیت پرخواهد شد.

به همین دلیل است که تکمیل ظرفیت در دانشگاه آزاد امکان قبولی بیشتریدر بر دارد. درخت دانش به تمام داوطلبانی که در دانشگاه دولتی روزانه پذیرفته نشدهاند و یا رشته خود را در محل قبولی نمی پسندند، پیشنهاد می کند که در تکمیل ظرفیتدانشگاه آزاد شرکت نمایند زیرا که در هر صورت یا به نتیجه دلخواه خواهید رسید یااین که با شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد چیزی را از دست نخواهید داد.

مشاوران مجرب  درخت دانش باراهنمایی های لازم شما را در انجام تکمیل ظرفیتی آگاهانه همراهی می کنند.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوراندرخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر